Tankował i nie płacił. Ukradł ponad 400 litrów paliwa

W ręce złotowskiej policji wpadł 25-letni pilanin, który kradł paliwo na stacjach benzynowych na terenie powiatu złotowskiego.

21 października policjanci pojawili w jednym z mieszkań przy ulicy Kossaka w Pile. Z ich ustaleń wynikało, że może przebywać tam osoba typowana przez funkcjonariuszy do kilku kradzieży oleju napędowego ze stacji różnych koncernów, znajdujących się na terenie powiatu złotowskiego. W rękach policjantów znalazł się 25-latek, podejrzewany o 3 przypadki kradzieży.

Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo do baku pojazdu oraz wielolitrażowych pojemników ukrytych na tylnej kanapie. Dla zmylenia policji mężczyzna przed udaniem się na stację benzynową kradł tablice rejestracyjne.

Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku. W ten sposób łupem sprawcy padło ponad 400 litrów paliwa.

Mężczyzna nie wyjaśnił, jakie były jego motywy działania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie kradzieży tablic wobec mężczyzny mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Złotów