Teraz szybciej zarejestrujesz samochód

Dobra wiadomość dla klientów Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile, gdzie zawsze były kolejki. Teraz ma się to poprawić, a to za sprawą możliwości elektronicznej rezerwacji wizyty w urzędzie.

Rezerwacja będzie prosta. Wystarczy wybrać adres strony internetowej: rejestracja.powiat.pila.pl i zaznaczyć dzień i godzinę wizyty oraz wpisać swoje dane osobowe, które są przetwarzane w bezpieczny sposób. Na podany przez nas adres e-mail otrzymamy odpowiedź, wystarczy ją tylko szybko potwierdzić i wizyta zostanie zapisana w systemie, a my umówieni na rejestrację samochodu, bądź na wymianę dowodu rejestracyjnego. Podobnie rezerwacji będzie można dokonać poprzez Poradnik Interesanta, który znajdziemy na stronie: powiat.pila.pl.

Osoby, które zarezerwowały wizytę, będą obsługiwane na wydzielonym stanowisku. Ale jeśli stanowisko to będzie wolne, to klienci, którzy nie rezerwowali wizyt, będą na nim również obsłużeni. Co ważne, drogą elektroniczną będzie można na ten sam dzień zarezerwować wizyty maksymalnie dla czterech spraw – mówi Beata Kozioł, dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile.

Rezerwacja wizyty jest możliwa najwcześniej na najbliższy dzień roboczy, następujący po dniu, w którym dokonywana jest rezerwacja. Elektroniczna rezerwacja wizyty pozwala na umówienie wizyty w Wydziale Komunikacji z maksymalnie 30 dniowym wyprzedzeniem. Spóźnienie jest równoznaczne z rezygnacją z wizyty i koniecznością oczekiwania w tradycyjnej kolejce w celu załatwienia sprawy. Uwaga: rezerwacja jednej wizyty, oznacza załatwienie tylko jednej sprawy, tj. chcąc np. zarejestrować dwa pojazdy i wyrobić wtórnik dowodu rejestracyjnego, należy dokonać trzech osobnych rezerwacji terminów. Brak miejsc w systemie elektronicznej rezerwacji wizyty nie wyklucza możliwości załatwienia sprawy w danym dniu w kolejce tradycyjnej.

//źródło: Starostwo Powiatowe w Pile//