To był wyjątkowy bal. Przedsiębiorcy zebrali dla Hospicjum 70 tysięcy złotych

II Noworoczny Bal Przedsiębiorców organizowany przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski przeszedł do historii. Wydarzenie było połączone z charytatywną zbiórką na rzecz pilskiego Hospicjum. Udało się zebrać ponad 70 tys. złotych.

Rok temu termin balU o dwa dni wyprzedziła agresja Rosji na Ukrainę. W ostatniej chwili zmieniono formułę na bankiet. W tym roku odbył się już prawdziwy bal – w sobotę w hotelu Gromada bawiło się kilkadziesiąt par. Było to jednocześnie podsumowanie obchodów 30-lecia Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, największej w regionie organizacji samorządu gospodarczego reprezentującą przedsiębiorców i działających na ich rzecz.

Bal był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Zabawa była połączona ze zbiórką funduszy na rzecz pilskiego Hospicjum. Przedsiębiorcy sami przygotowali przedmioty na licytację , a te przebojowo poprowadził duet Anna Babij i Krzysztof Rauhut. Wylicytować można było m.in. nurkowanie z HSA, koszulkę Karima Benzemy, tryptyk Wojciech Beszterdy przygotowany w ramach projektu fotograficznego „Piła nieoczywista… w fotografii” czy wyjazd z pomocą humanitarną na Ukrainę. Efekt licytacji i loterii z losów-cegiełek to ponad 70 tysięcy złotych.

Były też spontaniczne licytacje jak bis Sławka Graczyka, zastępcy dyrektora Hospicjum w Pile, który wystąpił na balu ze swoim recitalem. Z kolei Krzysztof Belak, który poprowadził zabawę taneczną, przekazał na licytację unikatową płytę Polskich Nagrań. Oprawę fotograficzną zapewnił Marcin Kelich, który swoje wynagrodzenie przeznaczył na rzecz Hospicjum. A zabawie towarzyszyły m.in. tańce orientalne zespołu Bushra Oriental Dance Group.

Fot. Marcin Kelich