Trąba powietrzna pod Piłą. Żywioł łamał drzewa, jak zapałki

Zablokowane złamanymi drzewami drogi i uszkodzone samochody, to krajobraz po przejściu trąby powietrznej w okolicy Piły na terenie Gminy Szydłowo.

Sobotni wieczór, 15 czerwca, był dla strażaków bardzo pracowity. Nad naszym regionem przechodziły gwałtowne burze. Strażakom z OSP Szydłowo udało się uchwycić na zdjęciu również trąbę powietrzną pod Piłą, w okolicy miejscowości Kotuń w gminie Szydłowo, z której skutkami musieli później się zmagać.

„Godzina 20:40 – alarmowy wyjazd zastępu GBA do powalonego drzewa blokującego drogę po przejściu trąby powietrznej. W międzyczasie doszło do zdarzenia na trasie Piła – Szydłowo w którym, samochód osobowy najechał wprost na przewracające się drzewo. W związku z ryzykiem zagrożenia zdrowia i życia, nasz zastęp został od razu przedysponowany przez CPR w Pile do tego zdarzenia” – relacjonują strażacy z OSP Szydłowo.

Po dojeździe na miejsce okazało się że samochód osobowy stanął w płomieniach. Na szczęście kierowca pojazdu nie został ranny i o własnych siłach zdążył się ewakuować z pojazdu tuż przed przybyciem służb.

Po zrealizowanej interwencji szydłowscy strażacy odblokowywali jeszcze drogi w Dolaszewie i Kotuniu, które zablokowane zostały przez powalone drzewa.

Fot. OSP Szydłowo