Tragedia pod Wieleniem. 18-latka zginęła na miejscu

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, na trasie Wieleń – Dzierżążno Wielkie. 18-latka kierująca oplem uderzyła w drzewo. Dziewczyna zmarła na miejscu.

Do wypadku doszło 22 sierpnia, około godziny 05:10, na drodze wojewódzkiej 177, na trasie Wieleń – Dzierżążno Wielkie.

Do zdarzenia zostali zadysponowani ratownicy z Wielenia, Trzcianki oraz Czarnkowa. Pierwszy zastęp ratowniczy Straży Pożarnej dotarł na miejsce równocześnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, żeby dostać się do uwięzionego w aucie kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że 18-letnia mieszkanka Wielenia, kierując oplem, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła czołowo w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuratorem będą analizować zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe, w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tej tragedii.

Źródło: KPP Czarnków, PPSP Czarnków