Tragiczny początek roku w Pile. Jedna osoba zginęła w pożarze domu

W Nowy Rok kilka minut po godzinie 8. rano pilscy strażacy wezwani zostali do pożaru budynku jednorodzinnego w Pile przy ul. Rodakowskiego. W pożarze zginęła jedna osoba.

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki straży pożarnej stwierdzono, że z okien budynku wydobywał się czarny, gęsty dym. Strażacy natychmiast weszli do budynku przez okna wykorzystując drabiny oraz wyważając drzwi wejściowe – relacjonuje Zbigniew Szukajło rzecznik KP PSP w Pile.

Podczas przeszukania mieszkania znaleziono nieprzytomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz.

– Strażacy wspólnie z obecnym na miejscu lekarzem – sąsiadem osoby poszkodowanej przystąpili do udzielania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Resuscytację krążeniowo-oddechową wyciągniętego z budynku mężczyzny kontynuowała załoga karetki pogotowia, która przybyła na miejsce zdarzenia. Mimo szybkiej akcji podjętej przez służb ratownicze, nie udało się przywrócić czynności życiowych osobie poszkodowanej – dodaje Z. Szukajło.

Równolegle z akacją ratowniczą i gaśniczą przeszukano wszystkie zadymione pomieszczenia w budynku. Nie odnaleziono kolejnych osób poszkodowanych.

W akacji ratowniczej udział brały 4 zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny i okoliczności pożaru bada KP Policji w Pile pod nadzorem Prokuratora.

fot. zdjęcie ilustracyjne