Tragiczny wypadek na K-11. Nie żyje kierowca dostawczaka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 20 lutego na odcinku drogi krajowej nr 11 na trasie Okonek-Lotyń.

Tego dnia o godz. 09.20 do złotowskiej komendy straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów, na skutek którego jedna osoba została poszkodowana i pozostaje w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano najbliższe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych ze Złotowa oraz Szczecinka.

Po dojeździe potwierdzono zdarzenie, w którym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z maszyną przeznaczoną do prowadzenia prac drogowych, ciągniętą przez samochód ciężarowy.

„Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a ruch drogowy na DK 11 został wstrzymany na czas prowadzonych działań. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego obecny na miejscu działań Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kierowcy auta dostawczego.

Łącznie w trwających ponad cztery godziny działaniach ratowniczych zaangażowane były jednostki OSP Okonek, OSP Lotyń, JRG Złotów w tym grupa operacyjna KP PSP, JRG Szczecinek, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego a także Pomoc Drogowa i Inspekcja Transportu Drogowego.

//źródło: KPSP Złotów//