Tragikomiczna Niepamięć do zapamiętania po spektaklu w RCK

Czy jedno, pozornie niewinne spotkanie z przeszłością może zmienić przyszłość? Jaki wpływ ma to, co było na to, co będzie? Tego dowiemy się z nowego spektaklu Garnizonu Sztuki.

Aktor, człowiek sukcesu, celebryta z piękną żoną i poukładanym życiem. Zwykła, niezobowiązująca kolacja z Byłą i jej nowym chłopakiem nie może przecież tego zmienić! Czyżby? Zapraszamy na przewrotną, pełną błyskotliwych dialogów tragikomedię najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego: Marka Modzelewskiego. To zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później. Czy da się ROZLICZYĆ PRZESZŁOŚĆ? Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach – nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Bo czymże tak naprawdę jest pamięć? To zdolność przechowywania w mózgu naszych wspomnień, wydarzeń z naszego życia, osób, rzeczy. Zapamiętywanie, to cała masa licznych działań, które świadomie lub nieświadomie uruchamiamy. Czasem przywołując coś z pamięci mylimy fakty z naszymi fantazjami lub reinterpretujemy wydarzenia w celu ochrony naszych emocji. Czasem wypieramy informacje, których nie chcemy pamiętać, bo są dla nas bolesne. Przeszłość powróci z tak mocnym akcentem, że dotychczasowe życie naszych bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. A emocji, podczas całego przedstawienia na pewno nie zabraknie.

Obsada: AGATA: Agnieszka Więdłocha, AGNIESZKA: Magdalena Kumorek, MARCIN: Rafał Królikowski/Krzysztof Czeczot, KAMIL: Marcin Korcz, KORNEL: Krystian Pesta.

Scenariusz: Marek Modzelewski, reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak, scenografia i reżyseria świateł: Marcin Chlanda, kostiumy: Monika Ulańska/Grupa Mixer

Spektakl do zobaczenia w Regionalnym Centrum Kultury 13 marca, o godz. 16.00. Bilety od 100 zł.

fot. materiały prasowe Garnizonu Sztuki.