Trwają Nadnoteckie Dni Literatury

Kolejny raz poezja zostanie uwolniona z okładek tomików i stworzy galerię wierszy chodnikowych. A wszystko to za sprawą Nadnoteckich Dni Literatury organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. To już 19 edycja wydarzenia promującego regionalne środowisko literackie i młode talenty. 

Bądźcie uważni, bo poezja jest wszędzie!

– 19 edycja Nadnoteckich Dni Literatury odbywa się będzie w dniach 19-28 maja 2021 roku. W ramach wydarzenia po raz kolejny uwalniamy poezję z okładek książek i szuflad, tworząc galerię wierszy chodnikowych. Na chodnikach, w miejscach uczęszczanych, w różnych częściach miasta, zostają umieszczone fragmenty wierszy lokalnych poetów. Wiersze malowane są kredą w sprayu, ich trwałość na chodniku to około 2 miesiącemówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor PiMBP w Pile. 

Wiersze w całości można przeczytać na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku pod wspólnym tytułem „Jeden wiersz”. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy twórcy, którzy mają w swoim dorobku jeden lub więcej tomików poetyckich, a także ci, którzy są laureatami konkursów literackich, ale do tej pory piszą do szuflady. 

W przestrzeni miejskiej spotkać można się z poezją Elżbiety Ambroż, Bogusława Chmiela, Edmunda Miscari Czynszaka, Edyty Kin, Henryka Liszkiewicza, Mirona Nalepy, Ewy Nowakowskiej, Katarzyny Olter, Moniki Pardy, Zuzanny Przeworskiej, Agnieszki Świderskiej, Elżbiety Wasyłyk, Dominiki Wróbel, Tadeusza Wyrwa-Krzyżańskiego, Eweliny Wyrzykowskiej.

Galeria może zaistnieć w przestrzeni miejskiej dzięki bardzo dobrej współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni w Pile.

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile