Trzcianka solidarna z migrantami. Podświetli na zielono ratusz

W sobotę, 6 listopada, punktualnie o godzinie 19.00 cała Polska rozświetli się na zielono. To symbol solidarności z migrantami i uchodźcami. W akcję Fundacji Matki na Granicę włączyła się także Trzcianka, gdzie w ramach akcji zostanie podświetlony na zielono ratusz.

Na polsko-białoruskiej granicy zginęło już siedem osób. Nie może ich zginąć więcej. Pokażmy uchodźcom i imigrantom nasze wsparcie. Zapalmy 6 listopada o godzinie 19. zielone światełko w swoich oknach. Do tego samego wzywam wszystkie polskie samorządy. Nie dajmy ginąć ludziom na granicy – apelują organizatorki akcji.

W ramach solidarności z uchodźcami i migrantami budynki publiczne podświetlą m.in. Kraków, Rzeszów, Wrocław, Warszawa, Płock, Rybnik, Środa Wielkopolska, Warszawa, Świdnica, Dzierżoniów, Wałbrzych, Gdańsk, Sopot, Opole, Białystok, Częstochowa, Tarnów, Toruń, Żory. Solidarna jest również Trzcianka.

6 listopada trzcianecki Ratusz będzie podświetlony na zielony kolor. Będzie to symbol wsparcia dla migrantów i uchodźców, w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy i przetrzymywaniem ludzi na przygranicznych terenach – informuje Urząd Miejski w Trzciance.