Trzeci Pilkon jeszcze większy

8 i 9 września na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile odbył się po raz trzeci Pilkon – pilski konwent gier i fantastyki. Impreza w tym roku nabrała wyraźnego rozpędu.

Przez dwa dni na fanów gier i fantastyki czekały dziesiątki atrakcji. Były gry bez prądu, planszówki, gra pilkonowa, pchli targ, maginarium, gry wideo i bitewne, legorobotyka, origami, prelekcje i spotkania autorskie z pisarzami.

Cały dzień czynne było kino anime, a Pilski Klub Andromeda zorganizował konkursy malowania figurek. Wieczorem odbyły się koncerty oraz pokazy walk gladiatorów w wiosce postapo. Była także wioska rycerska wałeckiego Bractwa Rycerzy Bezimiennych. Doświadczenia chemiczne można było przeprowadzić ze szkolnym Klubem Młodego Odkrywcy. W strefie dziecięcej był kącik sensoryczny oraz bajkopisanie i rysowanie z lustratorką. Poziom konkursu cosplay zaskoczył chyba samych organizatorów. Odbył się także pub quiz oraz warsztaty k-pop.

Jedną z wielu atrakcji drugiego dnia był natomiast pokaz mody postapo Prepostevolution. Podczas tegorocznej edycji do dyspozycji odwiedzających była także noclegownia i pole namiotowe.

Pilkon odbywa się w Pile od 2016 roku, przy wsparciu Miasta oraz sponsorów prywatnych. W tym roku Pilkon otrzymał także dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

//źródło: UM Piła//