Trzy wypadki w regionie. Zginął kierowca TIR-a

Obfite opady śniegu i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to zapewne dwie przyczyny wypadków, do których doszło we wtorek, 16 stycznia, na drogach krajowych nr 10 i 11. W jednym z nich zginął kierowca ciężarówki.

Czarna seria rozpoczęła się na krajowej jedenastce, która na skutek wypadków drogowych zablokowana została w dwóch miejscach: w okolicy Budzynia w powiecie chodzieskim oraz w Ujściu w powiecie pilskim. Na wysokości miejscowości Strzelecki Gaj zderzyły się dwa samochody ciężarowe, a w Ujściu ciężarówka z samochodem osobowym. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale droga krajowa została zablokowana na kilka godzin.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek tego dnia miał miejsce na obwodnicy Wyrzyska. Przed godz. 23 w Wyrzysku , na drodze S 10 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Na skutek zderzenia jeden z kierowców zginął na miejscu, zaś drugi w ciężkim stanie przewieziony został do szpitala.

Dodatkowo na jezdnię wysypał się przewożony towar, blokując drogę. Policja zorganizowała objazdy.

Prawdopodobną przyczyną wypadków mogło być niedostosowanie prędkości pojazdów do wyjątkowo trudnych warunków panujących na drodze tego dnia.