Uchodźcy z Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Pilska uczelnia organizuje zbiórkę

24 lutego putinowska Rosja zaatakowała Ukrainę. Cywilna ludność ucieka przed wojną głównie do Polski. A ponieważ jest to imigracja na dużą skalę, bardzo potrzebna jest nasza pomoc, aby stworzyć godne warunki do przeżycia wojennym przybyszom. Można dołączyć do zbiórki organizowanej przez pilską uczelnię.

Katedra Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile (dawna Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica) organizuje zbiórkę niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby, które trafią do jednego z ośrodków dla uchodźców.

Oto co jest potrzebne:

  • materiały opatrunkowe.
  • ubrania, śpiwory, kołdry, poduszki, koce, ręczniki
  • żywność z długim terminem przydatności
  • mydła, płyny, pasta do zębów, papier toaletowy, chusteczki, szampony, pieluchy i inne środki higieniczne;

Pamiętajmy również, że wśród uchodźców jest bardzo dużo dzieci w różnym wieku. Nie zapomnijmy więc o drobnych zabawkach, książeczkach do malowania i oglądania (pamiętajmy o barierze językowej), przytulankach, słodyczach, czyli tym wszystkim, co pozwoli dzieciakom choć na chwilę zapomnieć o koszmarze wojny i tym, że nagle wyrwane zostały z bezpiecznej rzeczywistości.

Dary należy przynosić do Centrum Symulacji Medycznych ANS w Pile, ul. Podchorążych 10, do piątku, 11 marca.

Jeśli macie bliskich czy znajomych w Ukrainie, zajrzyjcie do naszej galerii. Tam znajdziecie namiary na osoby, które służą pomocą w transporcie.