Uciekał motocyklem, a później piechotą…

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Zamkowej w Złotowie. Kierowca motocykla zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszki polecenia i zaczął uciekać. Podejmując ucieczkę popełnił przestępstwo.

Policjanci postanowili zatrzymać motocykl, którym kierował, gdyż zauważyli, że pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych. Kierujący motocyklem zamiast zwolnić i zastosować się do wydawanych poleceń przyspieszył i zaczął uciekać.

Na prostym odcinku drogi policyjny radiowóz zablokował kierowcy przejazd, wówczas motocyklista próbował uciekać w pole, najpierw motocyklem, który ugrzązł w błocie, a następnie pieszo. Daleko jednak nie uciekł… 40-letni mieszkaniec Złotowa został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna uciekał, bo nie miał zarejestrowanego pojazdu i nie posiadał ważnej polisy OC.

Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami, dodatkowo 40- latek odpowie za wykroczenia ujawnione podczas kontroli; motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał polisy OC.