Uciekał motocyklem przed drogówką. Przewrócił się na skrzyżowaniu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali uciekającego motocyklistę, który poruszał się z prędkością 180 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

W ostatnim czasie policjanci pilskiej drogówki podczas służby zauważyli niebezpieczną jazdę motocyklisty.

Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń, rozpoczynając od niebezpiecznego manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. 

W momencie, kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu, włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i podjął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego widać, jak motocyklista swoją jazdą stwarzał ogromne niebezpieczeństwo. Wykorzystał chodnik jako drogę ucieczki przed patrolem, a także w pewnym momencie osiągnął prędkość 180 km/h znikając policjantom z pola widzenia.

Po chwili, na najbliższym skrzyżowaniu motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem i przewrócił się na bok. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna próbował podnieść motocykl, by kontynuować ucieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, którym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Za popełnione wykroczenia drogowe oraz ucieczkę przed policyjnym patrolem 47-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nagranie z pościgu dostępne na profilu społecznościowym Facebook KPP w Pile: www.facebook.com/kpppila