Ukradł skarbonki z pieniędzmi dla WOŚP

Kryminalni z trzcianeckiego komisariatu ustalili i zatrzymali 34-latka, który ukradł dwie skarbonki wraz z zebraną w nich gotówką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci odzyskali część skradzionych datków.

Mężczyzna za cel kradzieży wybrał sobie skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawione w dwóch sklepach spożywczych na terenie Trzcianki. 9 stycznia udał się do jednego ze sklepów w centrum miasta. Tam, wykorzystując chwilową nieuwagę ekspedientki, zabrał z lady skarbonkę z datkami dla dzieci i niezauważony wyszedł. Skradziona gotówka widocznie nie wystarczyła mu na długo, cztery dni później, w podobny sposób ukradł kolejną skarbonkę.

Sprawami natychmiast zajęli się trzcianeccy kryminalni. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił wytypować osobę podejrzaną o kradzieże. Rozpoczęli jej poszukiwania.

14 stycznia nad ranem sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy. To 34-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, ponad 150 złotych wróciło na konto kwestujących.

34-latek jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa, bo był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Czarnków