Ukradli 18 aut marki Renault i Mazda

Policjanci z Piły odzyskali skradzione auto, warte 60 tys. złotych. Dokonali też kolejnych zatrzymań w sprawie kradzieży pojazdów marki Renault oraz Mazda.

Kryminalni oraz śledczy Komendy Powiatowej Policji w Pile pracują nad sprawą kradzieży pojazdów, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach postępowania zostało już zatrzymanych 8 osób, które zajmowały się tym przestępczym procederem. Zebrany materiał dowodowy wskazuje także, że grupa mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marki Renault oraz Mazda.

27 kwietnia bieżącego roku, na terenie powiatu chodzieskiego zostały zatrzymane 3 osoby w wieku od 48 do 57 lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce z nich zarzuty umyślnego paserstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość części samochodowych, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault oraz Mazda.

Ponadto policjanci zabezpieczyli od jednego ze sprawców mienie w kwocie 15 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Wobec dwójki mężczyzn Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Tego samego dnia funkcjonariusze wykonywali także działania na terenie powiatu ostrowskiego, gdzie ujawnili skradziony wcześniej pojazd marki Renault Captur. Samochód o wartości 60 tysięcy złotych został skradziony z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pod koniec ubiegłego roku. Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN tego samochodu.

Śledczy podkreślają, że sprawa w dalszym ciągu ma rozwojowy charakter i planowane są kolejne zatrzymania. Za dokonanie umyślnego paserstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.