Ukradli samochód i go zepsuli…

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież forda transita. Mieszkańcy powiatu pilskiego chcieli sobie pojeździć i sprzedać samochód, jednak gdy zatankowali auto, szybko się popsuło…

Mężczyźni ukradli samochód z posesji w gminie Miasteczko Krajeńskie. Pokrzywdzony nie miał pojęcia, kto mógł ukraść auto, jednak zaznaczył, że zostawił kluczyk w stacyjce.

Prowadzący sprawę policjanci szybko ustalili sprawców kradzieży, którymi okazało się trzech 18-letnich mężczyzn. Zostali oni zatrzymani na terenie powiatu pilskiego.

Mężczyźni przyznali się, że ukradli auto. Oświadczyli, że chcieli sobie pojeździć i później sprzedać samochód. Jednak plan się nie powiódł, ponieważ, gdy w aucie zabrakło paliwa, pojechali na stację benzynową, a tam zatankowali nieodpowiednie paliwo. Podczas podróży samochód się popsuł, a wystraszeni mężczyźni porzucili auto i uciekli.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 18 lat. Byli wielokrotnie karani, m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.