Ukraina: Zbiórka ciężkiego kalibru

Doposażenie 93. Brygady Zmechanizowanej „Holodniy Yar” – to cel kolejnej zbiórki, organizowanej w ramach pomocy Ukrainie w walce z rosyjskim najeźdźcą.

93. Brygada Zmechanizowana w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy walczy w okolicach miejscowości Sumy. Z uwagi na utrudniony dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu, ukraiński kuzyn jednego z pilan zwrócił się bezpośrednio do mieszkańców naszego regionu z prośbą o wsparcie, w ramach akcji na zrzutka.pl. – Jest to oddolna inicjatywa żołnierzy, którzy zaciekle walczą o swój kraj. Wielkie słowa, ale bardzo ważne. Im naprawdę potrzeba tego sprzętu na już – informuje Sławek, organizator zbiórki, wolontariusz z Piły.

Żołnierze z Sumy potrzebują samochodów terenowych lub busów, laptopów do punktu dowodzenia, tabletów lub nawigacji samochodowych, aby mogli odczytywać mapy. Potrzebny jest praktycznie każdy sprzęt okołowojskowy: noktowizory, lornetki, powerbanki itp. Zbiórka dotyczy również zakupu konkretnych leków, a są to: kwas traneksanowy, Gelospan, Sterofundina.

Na stronie akcji: Doposażenie 93. Brygady Zmechanizowanej „Holodniy Yar” jest również filmik, na którym żołnierze przedstawiają swoją sytuację. Nagranie zostało zrobione podczas ostrzału.

Na stronie akcji czytamy też: – Załączam również pismo oficjalne z prośbą o wsparcie. Zależało mi na tym, abyście byli pewni, że wspieracie konkretną potrzebę, konkretną inicjatywę. Zbieramy! Co się uda, to będzie sukcesem! Ja wiem, komu pomagam. Znam Dymitra od 20 lat. To mój Przyjaciel. A Przyjaciel jest w potrzebie. Kuzyn walczy na froncie! Nic więcej dodawać nie potrzeba. Po prostu pomóżmy – apeluje Sławek – wolontariusz z Piły.

Potrzeba 60 tysięcy złotych.