Umowa na budowę nowej komendy policji w Pile podpisana

29 listopada w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W imieniu inwestora umowę na budowę tego obiektu podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, natomiast wykonawcę – firmę ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o., Sp. k – reprezentował Dyrektor Operacyjny Stanisław Świątek.

W trakcie podpisania umowy obecny był także poseł Grzegorz Piechowiak Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji, Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podinsp. Jacek Jankowiak oraz Kierownik Sekcji ds. Zamówień Publicznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Agnieszka Bieńkowska-Nowacka.

Zaplanowane prace budowlane obejmują rozbiórkę części obiektów stojących przy ul. Bydgoskiej 115 w Pile oraz budowę w tym miejscu trzech nowych budynków wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Budynek główny, administracyjno-biurowy, będzie miał 3 kondygnacje i zostanie wyposażony w innowacyjne instalacje.

Obok niego powstanie obiekt warsztatowo-magazynowy wraz z częścią sportową i zapleczem socjalnym. Nową siedzibę zyskają także przewodnicy psów służbowych, których podopieczni otrzymają nowoczesne kojce.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile to kolejna znacząca inwestycja prowadzona w ramach programu modernizacji Policji w Wielkopolsce. Nowoczesny obiekt, na który od lat czekają policjanci i mieszkańcy powiatu, ma powstać do 30 września 2021 roku. Jej wartość to ponad 69 milionów złotych. Całość zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile pracuje obecnie 256 policjantek i policjantów oraz 66 pracowników Policji. Powiat pilski zajmuje obszar o powierzchni 1267 km², co stanowi 5,6 proc. województwa. Zamieszkiwany jest przez ok. 138 tys. osób. Struktura administracji samorządowej szczebla gminnego składa się z 107 sołectw i 162 miejscowości, w tym 157 wsi. W skład powiatu pilskiego, który obsługiwany jest przez Komendę Powiatową Policji w Pile, wchodzi łącznie 9 gmin.

źródło:KWP