Umowa na budowę skateplazy podpisana

Wyczekiwana od wielu lat skateplaza, coraz bliżej realizacji. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał umowę na rewitalizację przestrzeni publicznej w Pile – terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i północnej części wyspy miejskiej. Oprócz skateplazy ma się również pojawić między innymi tor rolkowy, boisko do siatkówki czy plac do kalisteniki.

O budowie skateplazy w Pile mówi się od wielu lat. Czekają na nią miłośnicy jazdy na hulajnogach, BMX-ach czy deskorolkach. Już wkrótce będą mogli korzystać z takiego miejsca na terenach nadrzecznych. Prezydent Piotr Głowski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, którym będzie firma Thermbau Polska. W ramach tego działania zostanie zrealizowana skateplaza o powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych, tor rolkowy o długości około 190 metrów, dwa boiska, plac do kalisteniki, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, monitoring wizyjny i elementy małej architektury.

– Będzie to miejsce dla każdego również dla seniorów, którzy chcą w miły sposób spędzić czas – mówił prezydent Piły, Piotr Głowski.

Termin realizacji projektu wyznaczono do lipca 2021 roku. Inwestycję będzie realizować przedsiębiorstwo Thermbau Polska, które ma już doświadczenie w podobnych pracach. Firma była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie skateparku w Chodzieży.

– Jesteśmy firmą z Piły, działamy na tym rynku od kilkunastu lat, udało się nam tutaj trochę rzeczy wykonać, również tego typu inwestycje. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby zrobić to terminowo i jakościowo – deklarował prezes zarządu Thermbau Polska, Marek Helbik.

Wartość podpisanego projektu to blisko 14 milionów złotych, lwią część tej kwoty stanowią środki unijne.

Dzięki rewitalizacji terenów nadrzecznych Gwdy i północnej części wyspy miejskiej zostanie wykorzystany potencjał przyrodniczy obszaru. Powstanie przestrzeń publiczna, która będzie ogólnodostępna dla mieszkańców i odwiedzających Piłę, w różnym wieku oraz statusie społecznym.

źródło: UM Piła