Urodzinowy koncert Łydki Grubasa u Wyspiarza

Grzegorz Graczyk przyzwyczaił już pilan do tego, że u Wyspiarza dużo się dzieje. A dziać się będzie jeszcze więcej. Znamy już kolejny zespół, który wystąpi w ramach Letniej Sceny Muzycznej, która rusza już w maju. Będzie to urodzinowy koncert Łydki Grubasa, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie.

Joanna Naranowicz to znane już nazwisko w muzycznej branży. Tylko w samej Pile zorganizowała już kilkaset koncertów, w tym koncerty największych na polskiej scenie. Jest twarzą i nazwiskiem klubu muzycznego Barka. Teraz połączyła swoje siły również z Wyspiarzem, a efektem tego kolejny zespół, który zasili line-up Letniej Sceny Muzycznej. To świętująca w tym roku swoje 30-lecie Łydka Grubasa.

Humor, dystans, energia i świetna zabawa – tak można podsumować muzykę tworzoną przez Łydkę Grubasa. Zespół został założony w Olsztynie w 2002 roku i początkowo miał być projektem żartu koncertowego muzyków tworzących kapelę trashmetalową Respite. Łydka Grubasa ma w dorobku pięć płyt oraz najważniejszą koncertową nagrodę w Polsce czyli Złotego Bączka za niezwykle energetyczny występ na Pol’and’Rock Festival w 2018 roku.

Łydka Grubasa gra muzykę, którą sami określają mianem „rocka kulinarno-publicystycznego”, czyli połączenie alternatywy, heavy metalu z dodatkiem reggae, ze szczyptą folk metalu przyprawionego groove metalem. Łydka stawia na ostrą satyrę, nie stroniąc od gorących tematów takich jak krytyka instytucji państwowych, akceptacja osób transseksualnych, czy problemy związane z globalną migracją.

W marcu zaczynają swoją urodzinową trasę z okazji 20-lecia. Fani mogą spodziewać się również nowego wydawnictwa.

  • Pakujemy klamoty i ciśniemy do studia nagrywać! Tak, tak, czeka was porcja utworów od ŁG. Będzie to projekt specjalny – jeszcze nie całkiem nowy album – ale projekt, który jeśli wypali w 100%- to się grubo poniesie – zdradzają muzycy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Łydka Grubasa to już kolejny zespół, którego będzie można usłyszeć na Letniej Scenie Muzycznej. 14 maja zagrają na niej Tabu oraz Waluś Kraksa Kryzys, a 20 sierpnia – Sarius. Więcej informacji o koncertach i biletach już wkrótce.

Fot. FB Łydka Grubasa