Uszkodzona linia wysokiego napięcia. Zamknięta droga do Tarnowca i Krajenki

Trwa usuwanie zniszczeń i liczenie strat po pierwszym uderzeniu orkanu Dudley na północy Wielkopolski. Z powodu uszkodzenia linii wysokiego napięcia 220 kV Piła Krzewina (PKW) – Żydowo (ZYD) zamknięto dwie drogi w powiecie złotowskim.

Już wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomości z ostrzeżeniami do mieszkańców całej Polski. Najsilniej wiało i będzie wiać na zachodzie Polski, gdzie synoptycy wydali alerty trzeciego, najwyższego stopnia. Dziś rano tylko w powiecie pilskim strażacy odnotowali 19 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Były to głównie przewrócone drzewa, ale też uszkodzone dachy. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń.

Na terenie gminy Krajenka w powiecie złotowskim silny wiatr uszkodził linię wysokiego napięcia 220 kV Piła Krzewina (PKW) – Żydowo (ZYD). Na czas naprawy czasowo zamknięto drogę prowadzącą do Tarnowca w gm. Tarnówka (od skrzyżowania Bartoszkowo-Krajenka do skrzyżowania w kierunku Sokolna), a także droga z Sokolnej do Krajenki przez Pogórze. Naprawą uszkodzonej linii zajęła się ekipa z Polskich Sieci Elektroenergetycznych z Bydgoszczy.

Fot. Gmina Krajenka