Uwięzili i torturowali…

Na trzy miesiące trzcianecki sąd aresztował trzech mieszkańców Krzyża Wlkp. podejrzanych o szereg przestępstw, w tym rozbój ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźni uwięzili w mieszkaniu 25-latka. Bili go metalową pałką, podtapiali i kopali po całym ciele. Grozi im do 12 lat więzienia.

Krzyscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. podejrzanego o włamanie i kradzieże.

– W trakcie realizowanych z nim czynności do tych spraw, mundurowi ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma starszymi kolegami w wieku 37 i 38 lat, brał jeszcze udział w brutalnym zdarzeniu, do którego doszło na terenie Krzyża Wlkp. – informuje Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka czarnkowskiej komendy policji.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w sobotni wieczór, 11 stycznia, sprawcy pod pretekstem rozmowy, zwabili do mieszkania

25-latka, który przyszedł na spotkanie w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach.

Sprawcy wobec 26-latka zachowali się dość łagodnie, gdyż uderzyli go tylko raz w twarz, natomiast przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku.

– Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele. Mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany – mówi Karolina Górzna-Kustra.

W związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom, śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym między innymi za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia.

Wobec trójki podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Czarnków