W 4 godziny dron ujawnił w Pile 58 wykroczeń!

Tak dużą ilość wykroczeń w zaledwie kilka godzin ujawnił dron Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który w ubiegłym tygodniu latał nad ulicami Piły i okolic. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili ponad 40 kontroli w niespełna 4 godziny.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki przy wsparciu policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili wspólne działania polegające na obserwacji zachowania kierowców na terenie Piły i powiatu pilskiego.

W ramach prowadzonej akcji wykorzystany był specjalistyczny dron. Urządzenie potrafi pracować nawet przez kilka godzin, w różnych miejscach oraz warunkach.

Wyposażone jest także w wysokiej jakości kamerę, która jest w stanie zarejestrować nawet najmniejsze szczegóły i zweryfikować czy np. kierowca miał zapięte pasy lub używał telefonu podczas jazdy.

Policjanci swoje działania skupili na dwóch miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przy pomocy drona obserwowali sygnalizację świetlną na remontowanym odcinku drogi Piła – Szydłowo, a także okolice przejazdu kolejowego przy ul. Przemysłowej.

Niestety, w większości przypadków zachowanie kierowców było nieodpowiedzialne.

Przez niespełna 4 godziny policyjny dron ujawnił 58 wykroczeń popełnionych przez kierowców, które dotyczyły wjazdu za sygnalizator na czerwonym świetle oraz nie stosowania się do znaku „stop” przed przejazdem kolejowym.

Ponad 40 kierowców zostało zatrzymanych niezwłocznie po zarejestrowaniu popełnionego przez nich wykroczenia.

Wobec pozostałej części zebrany materiał będzie podstawą do przeprowadzenia czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia drogowe.

Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie jednorazowe działania i policyjny dron będzie częściej pojawiać się nie tylko w Pile, ale również na terenie całego powiatu pilskiego.