W lipcu wielka wystawa na lotnisku. Potrzebne pamiątki po wojsku

Pilskie Muzeum Wojskowe zorganizuje w lipcu na pilskim lotnisku wielką wystawę obrazującą historię pilskiego szkolnictwa wojskowego. Wystawie towarzyszył będzie pokaz militariów – wiadomo już, że będzie można obejrzeć m.in. najnowocześniejszy czołg będący na wyposażeniu Wojska Polskiego LEOPARD 2A5. Organizatorzy proszą o pomoc osoby, które posiadają pamiątki po „wojskowej” Pile.

Na organizację wystawy Pilskie Muzeum Wojskowe otrzymało grant od pilskiego Ratusza. Celem tego wydarzenia będzie  Upamiętnienie 100. lat Niepodległości Polski poprzez organizację wystawy przybliżającej 100. lat Tradycji Polskiego Wojskowego Szkolnictwa Motoryzacyjnego pt.: „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”.

Uroczyste otwarcie wystawy w schronohangarach na pilskim lotnisku zaplanowane zostało na sobotę, 14 lipca.

Imprezie będzie towarzyszyła plenerowa wystawa sprzętu wojskowego oraz pokazy dynamiczne.

Możemy teraz uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że tego dnia po raz pierwszy w Pile będzie można zobaczyć najnowocześniejszy czołg będący na wyposażeniu Wojska Polskiego, LEOPARD 2A5 z jednostki wojskowej kultywującej tradycje legendarnych żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka – mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. – Będą też obecni nasi przyjaciele z Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku ze swoim ciekawy pojazdem i wiele innych atrakcji dla miłośników techniki wojskowej i historii oręża polskiego – dodaje.

Pilskie Muzeum Wojskowe zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają pamiątki związane z Żołnierzami – mechanikami, kierowcami, specjalistami służby czołgowo-samochodowej o wsparcie organizacji wystawy i przekazanie materiałów archiwalnych i pamiątek.