W Pile będą studia dla operatorów dronów

To już pewna wiadomość. W Akademii Nauk Stosowanych w Pile od nowego roku akademickiego będzie można studiować pilotaż bezzałogowych statków powietrznych. To może być hit wśród specjalności.

Akademia Nauk Stosowanych w Pile może pochwalić się nową specjalnością na kierunku mechanika i budowa maszyn – pilotaż bezzałogowych statków powietrznych. Program studiów został tak ułożony, by przygotować jego absolwentów do zdobycia licencji na drona. Uczelnia zapewnia nawet jednokrotne podejście do egzaminu na operatora, który pozwala uzyskać licencję.

To jednak dopiero na koniec studiów. Najpierw studentów czekają takie przedmioty jak: procedury operacyjne, łączność, meteorologia, diagnostyka bezzałogowych statków powietrznych, prawo lotnicze, płatowiec instalacje i zespoły napędowe, aerodynamika czy zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych.

Studenci zdobędą gruntowne wykształcenie z zakresu mechaniki i budowy maszyn, wzbogacone o wiedzę teoretyczną i doświadczenie praktyczne, związane z pilotażem bezzałogowych statków powietrznych różnego typu – podkreśla Kierownik Katedry dr Marta Chudzicka-Adamczak.

Partnerem ANS jest Aeroklub Ziemi Pilskiej. Rekrutacja już w czerwcu.