W Pile zaczyna brakować już mieszkań dla uchodźców z Ukrainy

Fala uchodźców z Ukrainy wciąż napływa, tymczasem w Pile zaczyna brakował już wolnych miejsc. W tej chwili na wagę złota są nie tylko pokoje i mieszkania oferowane za darmo, ale także na wynajem po przyzwoitej cenie. Jeżeli możecie pomóc, zgłoście się ze swoją ofertą na grupy pomocowe PilanieUkrainie bądź Piła dla Ukrainy.

Rodzin uciekających przed wojną przybywa, niestety, nie przybywa w tym samym tempie miejsc, w których mogą zatrzymać się choćby na dwa, trzy dni. Czasami potrzebują tylko tego. Często nie chcą nic za darmo – szukają mieszkań na wynajem. Dostępne miejsca – i te za darmo, i te na wynajem, niepokojąco jednak topnieją. Jeżeli wahaliście się do tej pory, czy wasza pomoc będzie potrzebna, to właśnie teraz możecie pomóc.

Jak zgłosić chęć przyjęcia ukraińskiej rodziny pod swój dach? Najlepszym sposobem jest dopisanie się do bazy noclegowej dostępnej na Grupie PilanieUkrainie, wysłanie zgłoszenie do administratora grupy bądź zamieszczenie posta na grupie PilanieUkrainie bądź Piła dla Ukrainy i oznaczenie go hasztagiem #nocleg.