W Ryj w Antyfeście Antyradia. Zagłosuj na pilską formację!

Czy W Ryj zagra na tegorocznym Pol’and’Rocku? To zależy tylko od was! Pilska formacja jest w półfinale Antyfestu, rockowego przeglądu Antyradia. Nagrodą dla zwycięzcy oprócz występu na Pol’and’Rocku jest statuetka Złotej Kosy oraz nagranie i promocja płyty. Jeszcze do piątku trwa głosowanie.

To już 14. edycja Antyfestu, którego celem jest promocja mało jeszcze znanych artystów rockowych. Zwycięska formacja otrzyma statuetkę Złotej Kosy imienia Janusza „Kosy” Kosińskiego, wystąpi na 28. Pol’and’Rock Festival w Czaplinku i nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, której promocję zajmie się Antyradio.

W tym roku w Antyfeście wzięło udział 256 kapel. Jury nominowało do półfinału tylko 30, których muzyka jest teraz poddana pod głosowanie słuchaczy. Wśród tej trzydziestki jest pilska formacja W Ryj. To od was i waszych głosów zależy, czy zagra w finale. Głosować można na stronie Antyradia – jeden głos dziennie przez jedno urządzenie. Głosowanie trwa do piątku, 24 czerwca. W poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 18.00 na antenie Antyradia zostanie ogłoszonych pięciu finalistów, którzy 10 lipca zagrają na żywo na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Tego samego dnia zostanie ogłoszony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2022.

Dotychczasowymi zwycięzcami Antyfestu byli: Vintage, Another World, Leash Eye, Cinemon, Paradygmat, Killing Silence, Thermit, Strażacy, Dream Atlas, Curcuma, Bruklin, GraVity Off oraz Batna. Czy tegorocznym będzie zwycięzcą Antyfestu będzie W Ryj? Trzymamy kciuki i głosujemy!

Zespół powstał w 2018 r. w Pile. Członkowie zespołu pochodzą z różnych środowisk muzycznych (punk, metal, blues, reggae, rap i folk) co ma wpływ na oryginalny styl muzyczny zespołu. Mają już na koncie pierwszą płytę, na której znalazło się dziewięć kawałków. Teraz pracują nad drugą. Skład: Anita – klawisze, pad perkusyjny, wokal, Nyggus – wokal, Lech Bartkowiak – gitara, Maciej Gromotka – gitara basowa, Skuter – perkusja.

Fot. Mat. prasowe/FB W Ryj