W tym roku zakończy się rozbudowa szpitala w Czarnkowie

Blisko 6,4 miliona złotych kosztować będzie dokończenie rozbudowy Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, którą lecznica rozpoczęła w 2009 roku oraz prace modernizacyjne dostosowujące szpital do obowiązujących obecnie przepisów. Przez wiele lat wybudowane obiekty stały puste, generując tylko koszty. Jesienią ta sytuacja się wreszcie zmieni, bo 31 października remont ma zostać zakończony.

20 października 2017 r. ZZOZ w Czarnkowie podpisał umowę na wykonanie rozbudowy i przebudowy budynku Szpitala Powiatowego w Czarnkowie wraz z robotami wykończeniowymi I, II i III piętra w budynku F z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym Elektrodynamic z Piły. Dzięki dokończeniu rozbudowy budynku F, oddziały: Internistyczny i Pediatryczny zyskają nowe oblicze.

Niespełna miesiąc później czarnkowski szpital podpisał umowę firmą Marbud z Trzcianki. Zakres prac obejmie rozbudowę i przebudowę budynku Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, w zakresie przebudowy układu pomieszczeń bloku operacyjnego oraz w budynku A i D i dostosowania tych obiektów do obowiązujących przepisów.

– Obecnie trwają prace modernizacyjne wewnątrz obiektu, które przebiegają zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez wykonawców. Mam nadzieję, że pod koniec października będziemy mogli pokazać wszystkim efekty tych prac – mówi Krzysztof Wywrot – dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

Szpital Powiatowy w Czarnkowie otrzymał w całości środki na rozbudowę i dostosowanie lecznicy od powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jest to kwota 6.363.410 zł.

//Łukasz Salamandra, ZZOZ w Czarnkowie//