W weekend wielkie sprzątanie Zalewu Koszyckiego

Klub Dobrego Klimatu zaprasza 17 i 18 września do udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” przy Zalewie Koszyckim, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA w Pile.

Tegoroczna edycja „Sprzątania świata” zbiega się z comiesięczną akcją „Wspólnie posprzątajmy Piłę”, organizowaną przez Klub Dobrego Klimatu.

Dlatego wspólnie z SIS EFFATA, przy zaangażowaniu mieszkańców, uczniów i studentów, członkowie KDK sprzątną jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Piły: urokliwy Zalew Koszycki.

Duża popularność tego miejsca to również masa problemów związanych z zalegającymi śmieciami.

Codziennie przybywa tu nowych odpadów. Sprawcami tego stanu są głównie kierowcy, którzy zatrzymują się na parkingu. Zostawiają śmieci, które wiatr roznosi do wody i okolicznego rezerwatu Kuźnik – alarmuje Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.

Akcję „Sprzątanie świata” wspieramy od lat, podstawiając kontenery, odbierając odpady a także wyposażając uczestników w worki i rękawiczki – informuje Tomasz Bielański, dyrektor Altvater Piła, inicjator powstania KDK. – Serdecznie zapraszam do udziału w tej szczytnej inicjatywie.

Akcja „Sprzątania świata” odbędzie się 17 i 18 września 2021 r. o godzinie 11:00. Zbiórka na parkingu przy Zalewie Koszyckim.

Organizatorzy zapewniają worki, rękawiczki oraz inny potrzebny sprzęt. Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zajmie się tradycyjnie Altvater Piła.

Członkowie KDK już teraz zapraszają do udziału w akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę” 23 października do lasku przy Dembowskiego i Półwiejskiej.