W Wieleniu będzie Skatepark!

Będzie otwarty dla każdego, kto lubi dobrą zabawę na rolkach, deskorolce czy rowerach BMX. Skatepark ucieszy wszystkich, którzy lubią akrobacje na betonowym polu z przeszkodami.

Ten w Wieleniu będzie miał wymiary 26 x 16 metrów i przeszkody: grindbox, poręcze, funbox, bank ramp i quarter pipe. Przystosowany będzie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. To kolejny krok do pełnego zagospodarowania terenu przy tzw. „Marcinówce” i stworzenia w tym miejscu warunków do aktywnego wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportu. Ponadto obiekt będzie oświetlony i wyposażony w system monitoringu.

6 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, została podpisana umowa o dofinansowanie budowy Skateparku w Wieleniu, pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Wieleń.

Szacunkowa wartość projektu to niecałe 430 000 zł, z czego 300 000 zł to dofinansowanie ze środków UE, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020, realizowanego w ramach działań Nadnoteckiej Grupy Rybackiej.

Pozostała część zadania stanowi wkład własny Gminy Wieleń.

Skatepark ma być ogólnodostępnym obiektem, którego głównym przeznaczeniem będzie organizacja imprez, zajęć dla dzieci i młodzieży oraz innych wydarzeń.

Będzie to pierwszy tego typu obiekt na terenie Gminy Wieleń. Nowopowstały obiekt, ma służyć nie tylko mieszkańcom Wielenia ale całej lokalnej społeczności, a w przyszłości ma szansę stać się zauważalnym produktem turystycznym Gminy Wieleń.