Więcej niemieckiego w SP 2. Saf-Holland patronem klas

Trzy kolejne lata obowiązywać będzie umowa, na podstawie której firma SAF-HOLLAND Polska, będzie w pilskiej Szkole Podstawowej nr 2, patronem klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego. Dzięki temu dzieci – które w klasach I-III języka naszych sąsiadów uczyły się na dwóch lekcjach tygodniowo – teraz na takie zajęcia będą uczęszczać cztery razy w tygodniu.

Porozumienie w sprawie patronatu podpisali: dyrektor zarządzający dla SAF- HOLLAND Polska Piotr Bogdański i Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

– Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat miały wsparcie i możliwość rozwoju w nauczaniu języków obcych, bo bliska jest nam koncepcja rozwoju przyszłych kadr pracowniczych. Jesteśmy firmą z kapitałem zagranicznym niemieckim i dlatego patronat nad klasą z nauką rozszerzonego języka niemieckiego. Nasze wsparcie – z którego bardzo się cieszymy – polegało i będzie polegać na dostarczaniu pomocy naukowych i dydaktycznych oraz urządzeń multimedialnych, by dzieci mogły korzystać z najnowocześniejszych metod nauczania języków. Przybliżamy również kulturę i historię Niemiec – zadeklarował Piotr Bogdański, dyrektor zarządzający dla SAF – HOLLAND Polska.

Przypomnijmy więc, że przez pierwsze trzy lata obowiązywania umowy dzieci, z obecnej klasy IVB – prócz zajęć lekcyjnych – uczestniczyły w spektaklach teatralnych, wycieczkach (w tym do Berlina), czy tematycznych lekcjach języka niemieckiego z przedszkolakami i licealistami. Przy okazji zakończenia roku szkolnego oraz podczas Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia natomiast, uczniowie otrzymywali od patronackiej firmy upominki.

– Znajomość języków obcych jest kluczowa w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko się zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego tak ważne jest, by dzieci miały możliwość budowania bazy językowej od najmłodszych lat, bo później – w szkole średniej i podczas studiów – nauka języków łatwiej przychodzi. I dlatego kompleksowy program nauki, wprowadziliśmy nie tylko w szkołach, ale także w przedszkolach – stwierdził prezydent Piły Piotr Głowski, dziękując P. Bogdańskiemu, za wsparcie jakiego SAF – HOLLAND Polska, udziela gminie w realizacji tego projektu.

Prezydent podkreślił jednocześnie, że mimo konieczności wprowadzenia oszczędności, to nie dotkną one projektów edukacyjnych, w tym także związanych z nauczaniem języków obcych.

źródło: UM Piła