Wieleń z najlepiej zagospodarowaną przestrzenią w Wielkopolsce

Gmina Wieleń wyróżniona za Nowe Miasto w konkursie na „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce”.

23 czerwca w Poznaniu wręczono nagrody i wyróżnienia w XI edycji konkursu „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Poznaniu, a patronat nad nim objął Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W tegorocznej edycji wręczono Grand Prix, trzy nagrody i trzy równorzędne wyróżnienia. Jedno z tych wyróżnień poznańscy urbaniści przyznali gminie Wieleń za projekt „Nowe Miasto NA NOWO”.

Było to wyróżnienie „za stworzenie, z wykorzystaniem współczesnych środków wyrazu, uniwersalnej przestrzeni placu miejskiego z odniesieniem do historii urbanistyki miasta, zachęcającej do spędzania wolnego czasu przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Inwestycja, w skali miasta, jest wydarzeniem nietuzinkowym, które stanowi przykład właściwego budowania przestrzeni wielofunkcyjnej, możliwej do optymalnego wykorzystania w każdej porze dnia i roku”.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla Wielenia Nowe Miasto i zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Wcześniej Rynek zdobył Nagrodę European Property Awards. Jego przebudowa była częścią większego projektu rewitalizacyjnego, na który samorząd otrzymał 16,5 mln zł dofinansowania unijnego z WRPO. Rynek na nowo zaprojektowało Neostudio Architekci.

Mat. prasowe Neostudio Architekci