Wielkie morsowanie w Siekierze

Polskę ogarnęła moda na morsowanie. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej formy aktywności i spędzania czasu w ekstremalnych warunkach. Samorząd powiatu chodzieskiego postanowił wyjść naprzeciw trendom i zorganizować I Zlot Morsów Powiatu Chodzieskiego.

7 marca o godz. 11.00, na plaży nad jeziorem Siekiera w Szamocinie, zebrali się miłośnicy mroźnych kąpieli z całej okolicy.

Około 250 osób zanurzyło się w lodowatej wodzie dla zdrowia, towarzystwa i być może stworzenia nowej tradycji.

Na plaży uczestników przywitali organizatorzy, nastąpi wyłoniono najstarszego i najmłodszego morsa, a po krótkiej rozgrzewce śmiałkowie zanurzyli się w lodowatej wodzie. Po wszystkim czekał na nich poczęstunek i sportowe rywalizacje.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Powiat Chodzieski oraz Szamociński Ośrodek Kultury. Uczestnikami zlotu byli członkowie czterech nieformalnych grup morsów, działających na terenie powiatu. Celem imprezy była popularyzacja morsowania jako zdrowego stylu życia i integracja środowiska morsów.

Zloty morsów zyskują na popularności i wiemy, że nasi mieszkańcy chętnie w nich uczestniczą – to słowa pomysłodawcy wydarzenia, wicestarosty Mariusza Witczuka. Postanowiliśmy więc zorganizować takie wydarzenie u siebie, a odzew pokazał nam, z jaką skalą zjawiska mamy do czynienia. Ponad dwieście osób zgłosiło się w ciągu zaledwie kilku dni.

Dodać warto, że zlot został zorganizowany przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zabezpieczeniu opieki medycznej, pomocy nurków oraz spełnieniu wymagań sanitarnych. Wszyscy bawili się dobrze, ale bezpiecznie.

Czy zlot stanie się nową pozycją w kalendarzu lokalnych wydarzeń? Życzymy wytrwałości i powodzenia!