Wielkopolska Wiara. Jak napisać dobry projekt i zdobyć grant?

20 lutego ruszyła kolejna edycja konkursu Wielkopolska Wiara, w którym mieszkańcy, nieformalne grupy i młode organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na lokalne inicjatywy. W poniedziałek w Pile będzie można się nauczyć jak napisać dobry projekt i sięgnąć po dotację.

Organizacja ogrodu społecznego na osiedlu, wspólne sprzątanie lasu, sadzenie drzew, tworzenie murali, warsztaty, spotkania integrujące sąsiadów to tylko przykłady działań, na które można otrzymać pieniądze.

– Wiadomo, jak wiele dobra wokół nas robią organizacje pozarządowe. Dzięki oddolnej aktywności mieszkańców powstało wiele pięknych inicjatyw. Teraz nadarzyła się kolejna okazja, aby młode stowarzyszenia sięgnęły po środki, które pomogą im zrealizować wiele ambitnych projektów, również z programu grantowego Wielkopolska Wiara, która wspiera działania lokalne podejmowane przez mieszkańców województwa wielkopolskiego – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. 

W poniedziałek, 13 marca, w Centrum Powiatowym Iskra odbędzie się szkolenie z pozyskiwania środków z konkursu Wielkopolska Wiara organizowane przez pilskie starostwo oraz Stowarzyszenie Centrum PISOP. Będzie można dowiedzieć się na nim nie tylko jak poprawnie złożyć wniosek, ale również jak dobrze go napisać.

– Uczestnicy dowiedzą się jak uzasadniać potrzebę realizacji działań, na które chcemy otrzymać środki, jak opisywać działania aby były zrozumiałe dla oceniających czy jakie rezultaty podawać aby zwiększyć szanse na dobrą ocenę – zachęcają organizatorzy.

Szkolenie potrwa od godziny 14.00 do godz. 19.00. Udział w nim jest bezpłatny. Wcześniej należy jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny pod linkiem: https://forms.gle/KAMjbiV1RRSgkqKd7. Z kolei na szkolenie dotyczące tworzenia projektów można zapisać się pod linkiem https://forms.gle/zgyigQv8USDizX6G9.

Fot. Pixabay