Wioletta Żybort nominowana do tytułu Bizneswoman Roku

Wioletta Żybort, dyrektor Placówki Kształcenia Ustawicznego i właściciel firmy EURO CONSULTING nominowana została w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, który od 12 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze, nagłaśniając je na skalę ogólnopolską. Wioletta Żybort jest ekspertem w zarządzaniu i organizacji pracy, coachem oraz doradcą biznesowym. Posiada stabilną firmę, która realizuje projekty unijne na ogólnopolską skalę. W konkursie reprezentuje godnie region pilski.


Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku stworzyła Olga Kozierowska w 2008 roku. Był to pierwszy ogólnopolski i biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet. Jego celem było nagłośnienie ich osiągnięć, a dzięki temu także wzmocnienie roli kobiet w życiu gospodarczym Polski. Od początku honorowane w nim są i doceniane kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Do konkursu zgłaszają się właścicielki firm, twórczynie startupów, liderki w korporacjach i w świecie nowych technologii, kobiety łączące świat nauki i biznesu, działające na rzecz innych, liderki opinii i kobiety kultury.


Pierwszymi laureatkami konkursu były Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalna VELUX (Korporacja) oraz Beata Dethloff, właścicielka Kliniki Dr Beata Dethloff (Moja Firma). Na przestrzeni lat wśród finalistek i laureatek konkursu znalazło się wiele ważnych nazwisk ze świata polskiego biznesu, m.in. dr Ewa Łabno-Falęcka, Iwona Georgijew, Dominika Bettman, Bianka Siwińska, Barbara Sobala.


Przewodniczącą konkursowego jury od początku jest dr Irena Eris. Do konkursu zgłasza się coraz więcej przedsiębiorczych kobiet, które chcą pochwalić się swoimi osiągnięciami. W XI edycji wpłynęła rekordowa liczba nominacji było ich ponad 700. Przed nami XII edycja konkursu, do którego nominowana została pilanka Wioletta Żybort.

Jest jedna, ważna zasada dla przedsiębiorcy: Stwórz najlepszą możliwą jakość, przy najniższym możliwym koszcie, płacąc najwyższe możliwe wynagrodzenie. Tak mawiał Henry Ford, ale ja podpisuje się pod tym stwierdzeniem obiema rękami – mówi Wioletta Żybort, kandydatka do tytułu Bizneswoman Roku, w kategorii Biznes Roku.


Wioletta Żybort siedem lat temu stworzyła własną firmę. Dzisiaj EuroConsulting jest jednym z liderów rynku szkoleniowo-doradczego. Na swoim koncie ma wiele projektów zakończonych sukcesem. Działa na terenie całej Polski, a jej domeną jest pozyskiwanie funduszy unijnych. Prowadzi także doradztwo biznesowe i zawodowe oraz zajmuje się pośrednictwem pracy. Realizuje projekty aktywizujące, a także liczne szkolenia i kursy kompetencyjne.

W ciągu 7 lat firmie kierowanej przez Wiolettę Żybort udało się pozyskać około 26 milionów złotych i z powodzeniem je rozliczyć. Środki te zostały przeznaczone na projekty aktywizacyjne i dotacyjne, dzięki którym przeszkolono 2000 osób.

Warto dodać również, że EuroConsulting działa na terenie całej Polski, ale około 70 procent projektów realizowanych jest w Wielkopolsce, co oznacza, że pieniądze pozyskane z UE pozostają w naszym województwie.

EuroConsulting ma w Polsce kilka biur, ale serce firmy od samego początku bije w Pile.

Gabriela Ciżmowska