WIOLETTA ŻYBORT nowym właścicielem LEADER SCHOOL. Od sierpnia szkoła w nowych wnętrzach nowoczesnego obiektu przy Sikorskiego

LEADER SCHOOL – szkoła językowa z najlepszymi tradycjami, zmienia właściciela, którym od 1 lipca jest Wioletta Żybort, właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej EURO CONSULTING.
Szkoła funkcjonować będzie także w nowym miejscu, w bardzo nowoczesnej przestrzeni obiektu biurowego po kapitalnym remoncie, przy ulicy Sikorskiego 29 (nieruchomość po dawnym City Bank).
Leader School zaprasza na naukę języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego, zapewniając nową przestrzeń szkoły, najlepsze techniki nauki i doświadczonych lektorów.
A wakacje zaprasza na półkolonie językowe dla dzieci!

Szanowni Państwo, pragnę zakomunikować, że od 1 lipca br. zarządzającą Szkołą Językową Leader School w Pile będzie Pani Wioletta Żybort, właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej EURO CONSULTING. Jestem przekonana, że szkoła będzie kierowana w sposób efektywny, ponieważ nowa Dyrektor starannie rozpoznała środowisko, zebrała informacje o jego uwarunkowaniach i dokonała analizy tych informacji, wyciągając konstruktywne wnioski. Zarówno dobry program nauczania, a więc odpowiednie treści,
jak i samo nauczanie, czyli proces uczenia się w szkole, który zorganizowany jest na najwyższym poziomie pod kierownictwem Pani Wioletty Żybort, będzie gwarancją sukcesu. Rekomenduję szkołę Leader School jako lidera na ogólnopolskim rynku.

MONIKA CYLWA


ROZMOWA Z WIOLETTĄ ŻYBORT
nową właścicielką i dyrektorką szkoły językowej
LEADER SCHOOL,
właścicielką firmy szkoleniowo-doradczej EURO-CONSULTING

Pani Wioletto, jak Pani widzi przyszłość Szkoły Językowej Leader School w Pile pod Pani kierownictwem?

Wiem, jak dużo przygotowań wymaga każda lekcja! Podążam za zmianami i doceniam innowacyjność. Stąd zależy mi na ograniczeniu do minimum przygotowania lektorów do lekcji. Udać się to może dzięki gotowym scenariuszom lekcji i kreatywnym pomysłom na gry i zabawy. Z pomocą przyjdzie unikalny interaktywny towarzysz, który będzie mógł bez wysiłku dłużej skupiać uwagę dzieci i angażować je w zajęcia! Wyjątkową efektywność programu zapewnia zastosowanie najnowocześniejszych technik nauczania: gry językowe w oparciu o struktury i słownictwo funkcyjne, zabawy ruchowe (TPR), storytelling, piosenki, aktywności angażujące poprzez dramę, zajęcia plastyczne, nauczanie zintegrowane (CLIL), mnemotechniki. Zajęcia odbywają się z native speakerem, stąd pewność, że mówi on poprawnie i z prawidłowym akcentem! Ponadto standardy nauczania są ściśle powiązane z celami określonymi w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia: dzieci osiągają poziomy PreA1 i A1 w mówieniu i słuchaniu.

Mamy informację, że szkoła zmienia lokalizację, wobec powyższego od kiedy szkoła rusza w nowym miejscu, Pani Wioletto?

Tak, to prawda, szkoła zmienia lokalizację. Wszystkie zajęcia będą przeprowadzane w Pile przy ul. Sikorskiego 29 (nieruchomość po dawnym CITY BANK). Budynek jest po kapitalnym remoncie, szkoła będzie się mieścić na parterze i zajmować całe lewe skrzydło. Jestem przekonana, że w swojej minimalistycznej aranżacji przypadnie do gustu dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Dodam jeszcze, że do nowego miejsca będą mieli bardzo blisko uczniowie LO Marii Skłodowskiej-Cure, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, pracownicy ZUS, PZU, przedszkola oraz inni. Szkoła rusza w nowym miejscu z początkiem sierpnia bieżącego roku.

Pani Wioletto, czy planuje Pani w wakacje półkolonie dla dzieci?

Jak najbardziej, planujemy zorganizować półkolonie w miesiącu sierpniu, począwszy od 8 sierpnia. Jednak warunkiem uruchomienia półkolonii jest zebranie odpowiedniej ilości dzieci. Zapewniamy jednak, że będziemy przygotowani w każdym obszarze do organizacji półkolonii, począwszy od uprawnień kadry, do prowadzenia odpowiedzialnie wypoczynku dzieci. Na dzieci będą czekały atrakcje, niespodzianki i nagrody, a co najważniejsze efektywnie spędzą czas, bawiąc się nauką języka obcego. W miesiącu lipcu kadra lektorów będzie przebywała na urlopie z pewnymi wyjątkami. W związku z powyższym można się z nami kontaktować, dzwoniąc pod numer stacjonarny oraz komórkowy celem zapisania się na kolejny rok szkolny.

PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE •
Leader School zaprasza od 8 sierpnia na półkolonie:

Na dzieci czekają liczne atrakcje, niespodzianki i nagrody, a co najważniejsze efektywnie spędzony czas z nauką języka obcego.

Pani Wioletto, proszę powiedzieć, jaką metodę dla dzieci rekomenduje Szkoła Językowa Leader School?

Uważam, że nie ma lepszej metody od metody, którą proponuje nasza szkoła, a jest nią LEO ENGLISH. Metoda opiera się na wykorzystaniu naturalnego procesu nabywania przez dzieci umiejętności językowych i komunikowania się w języku angielskim. Metoda wprowadza bogatą metodykę zajęć oraz narzędzi, angażując wszystkie zmysły. W tej metodzie mówi się do dzieci tylko po angielsku, poprzez właściwy dobór słów i wspieranie gestem. Celem jest zbudowanie świadomości komunikacji w innym języku. LEO ENGLISH to programy motywacyjne, gry pamięciowe utrwalające, gry planszowe, układanki dla dzieci uczestniczących w zajęciach języka angielskiego. Metoda LEO ENGLISH obecnie składa się z 7 poziomów, jednak kolejne 2 poziomy są w opracowaniu. Ponadto dzieci w wieku od 2 do 3 lat uczą się wraz z rodzicem, są specjalnie przygotowane bajki, które ułatwiają rozumienie poleceń i prostych dialogów. Dzieci w wieku od 3 do 4 lat poprzez zaskakujące zabawy, przedstawienia poznają określony zasób słów, rozumieją, wykonują polecenia i potrafią przeprowadzić krótki dialog. Kolejne grupy wiekowe uczą się poprzez różnorodne ćwiczenia komunikacyjne, a interaktywne zajęcia grupowe rozwijają umiejętność mówienia i słuchania.

Czy do szkoły mogą zapisać się także osoby dorosłe?

Tak, do Szkoły Językowej Leader School mogą zapisać się również dorośli. Wiodącą metodą jest BLS. Metoda BLS jest efektem połączenia unikatowej metodyki zajęć prowadzonych przez akredytowanych lektorów z bogactwem materiałów dydaktycznych. Książki drukowane, platforma e-learningowa, audiobooki i zestaw FLIPCARDS sprawią, że będziesz uczyć się skutecznie i maksymalnie wykorzystasz czas poświęcony na naukę języka. Opracowany specjalnie indywidualny program nauki metodą BLS pozwoli osiągnąć pełną swobodę mówienia (poziom B2) w ciągu 2-3 lat. Wystarczy, że poświęci się na naukę kilka godzin tygodniowo, by posiąść umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim. Metoda BLS skupia się na najważniejszych, praktycznych aspektach nauki języka. Od pierwszych zajęć jest to dynamiczna komunikacja wyłącznie w danym języku, utrzymana w naturalnym tempie mówienia. Dzięki temu od razu zaczyna się mówić i rozumieć język, którego się uczy. Skuteczny system powtarzania i wykorzystanie efektywnych metod zapamiętywania zapewnia sprawne i systematyczne utrwalanie materiału. W metodzie BLS precyzyjny system kwalifikacji uwzględnia możliwości czasowe, styl uczenia się i dotychczasowe doświadczenia z nauką języka. Konsultant językowy, znając Klienta preferencje, dobiera odpowiednie zajęcia z lektorem i zestaw pomocy dydaktycznych, które umożliwią elastyczną naukę angielskiego czy niemieckiego, poza spotkaniami w szkole językowej. Dzięki temu można uczyć się tak, jak się chce i tak, jak się lubi, dopasowując czas na naukę do swojego planu dnia i stylu życia. W przypadku języka angielskiego naukę można zakończyć na poziomie B1 lub B2, co umożliwia zdanie certyfikatu TELC (The European Language Certificate). Po przejściu całej ścieżki dedykowanej językowi niemieckiemu wchodzi się na poziom B2, co stanowi świetną bazę do egzaminu potwierdzającego znajomość tego języka. Metoda BLS jest efektem połączenia unikatowej metodyki wyjątkowych zajęć prowadzonych przez lektora, z bogactwem materiałów dydaktycznych. Metoda BLS skupia się na najważniejszych, praktycznych aspektach nauki języka. Skuteczność metody BLS można potwierdzić jednym z uznanych w całej Europie certyfikatów.

Co mogłaby Pani powiedzieć o lektorach zatrudnionych w Leader School?

Lektorzy zatrudnieni w Leader School to zespół 15 osób, w zasadzie to pasjonaci języków obcych, w szczególności języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Cała kadra zadeklarowała chęć dalszej współpracy, co mnie niezmiernie cieszy i, co bardzo doceniam. To ludzie posiadający dużą wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, z dużym doświadczeniem zawodowym. Mają różne tytuły, zajmują różne stanowiska, ale łączy ich jedno – chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Prowadzone przez nich zajęcia to nie tylko wykłady, ale także warsztaty oparte na przykładach, ćwiczeniach w oparciu o metody LEO ENGLISH czy BLS. Połączenie nowoczesnych praktyk nauczania oraz wykwalifikowanej kadry lektorskiej, zapewnia szybką i efektywną naukę.

Pani Dyrektor, czego możemy Pani życzyć, w kierowaniu tak prestiżową Szkołą Językową Leader School w Pile?

Zapisów na nowy rok szkolny 2021/2022. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. W tym roku posiadamy jeszcze szerszą ofertę edukacyjną oraz – na co warto zwrócić uwagę – możliwość dofinansowania szkoleń językowych dla osób pracujących, nawet do 80 procent! Mamy także nowinki technologiczne na skalę światową w programie Leo English dla dzieci. Szczegóły dotyczące naszej bieżącej oferty w sekretariacie. Serdecznie zapraszamy!

Dziękuję za rozmowę Pani Dyrektor Leader School Wioletcie Żybort!

Nowoczesne praktyki nauczania oraz wykwalifikowana kadra lektorska to gwarancja szybkiej i efektywnej nauki. Zapisz się już dziś!

Adres kontaktowy

Piła 64-920, ul. Sikorskiego 29
tel: 67 214 24 22

mob: +48 531 887 205

adres e-mail: pila@leaderschool.pl
www.pila.liderschool.pl