Witek Muzyk Ulicy i Tabu dziś wieczorem na Euro Eco Festival!

Witek Muzyk Ulicy, jeden z najbardziej charyzmatycznych  i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej, już dziś wieczorem wystąpi w Złotowie. Na festiwalowej scenie Euro Eco Festival pojawi się dziś też jeden z najbardziej energetycznych zespołów polskiej sceny – Tabu. Koncerty odbywają się na Półwyspie Rybackim. Wstęp darmowy.

Dziś drugi dzień Euro Eco Festival. Drugi dzień festiwalu rozpocznie Nadmiar, a reszta wieczoru będzie należała do Tabu, które rozpocznie swój koncert o godz. 19.30) oraz Witka Muzyka Ulicy, który ma pojawić się na scenie o godz. 21.00. W niedzielę, 3 lipca, na festiwalowej scenie pojawi się Dawid Krzyk, Loka oraz Nowator. Początek koncertów o godz. 18.00.

Tabu to śląski zespół, który powstał w 2003 roku. Przez ponad 15 lat działalności krystalizował się jego skład, jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat.

Ponad tysiąc zagranych koncertów i niezliczona ilość przejechanych kilometrów spowodowały, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Zespół ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów oraz płytę koncertową z „Przystanku Woodstock 2014”.

Witek Muzyk Ulicy wpisuje się w długą tradycję miejskich bardów. Multiinstrumentalista, który wyrwał się z karbów przepełnionej sztucznością i fałszem rzeczywistości i postanowił zbudować swój świat na nowo, na swoich warunkach i muzycznym fundamencie. W swoich utworach często dzieli się obserwacjami i refleksjami dotyczącymi codzienności zwykłego człowieka i otaczającego go świata- czasem podejmując próbę uchwycenia i opisania piękna tkwiącego w tym, co ulotne, a niekiedy otwarcie krytykując zachodzące w społeczeństwie zjawiska oraz zachowania podatnych na wszechobecną manipulację więźniów systemu – politycznego, religijnego, ekonomicznego.

Fot. Mat. prasowe