Włamali się do stadniny 75 razy….

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zajmowali się włamaniami do budynków gospodarczych stadniny koni mieszczącej się na terenie gminy Wyrzysk. Wśród zatrzymanych był ojciec z synem oraz pracownik stadniny. Zatrzymani na przestrzeni kilku lat dokonali aż 75. włamań.

Policjanci z Wyrzyska zajęli się sprawą włamań, które miały miejsce na terenie stadniny koni w jednej z pobliskich miejscowości. Efektem ich pracy było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat.

Jak się okazało kilkudziesięciu kradzieży w różnych odstępach czasu dokonał ojciec z synem, którzy z wnętrza pomieszczeń przynależnych do stadniny ukradli m.in. pieniądze (600 zł), 80 litrów oleju napędowego, cztery paśniki do karmienia zwierząt i 1200 kilogramów paszy.

Trzeci zatrzymany mężczyzna to pracownik stadniny, który przez dwa lata regularnie z magazynu stajni kradł paszę dla zwierząt.

Łączna suma strat została wyceniona na kwotę 7 tys. złotych.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane oraz usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

„Dziękujemy za pomoc osobom pracującym i zarządzającym stadniną. Zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie tego ośrodka oraz bieżąca wymiana informacji i wzorowa współpraca, a także wspólnie podjęte działania przyczyniły się do zatrzymania sprawców kradzieży i rozwikłania tej sprawy” – informuje na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pile mł. asp. Jędrzej Panglisz