WOŚP 2023 Piła. Na licytacji piłka z autografem Ronaldo

Piłka z autografem Cristiano Ronaldo oraz mistrzowska koszulkę Lecha Poznań z ubiegłorocznego sezonu z podpisami lechitów na licytacjach Sztabu WOŚP przy SP nr 11 w Pile. W Ujściu na licytację trafiła oryginalna koszulka Kuby Błaszczykowskiego, w Dobrzycy – Michała Kubiaka. Można licytować, Można też zostać darczyńcą.

Licytacje to już orkiestrowa tradycja. I jak co roku darczyńcy pewnie zaskoczą kreatywnością. I sercem. To właśnie serca Polaków zagrają w niedzielę, 29 stycznia, dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.  W Pile tradycyjnie już rozpocznie się biegiem „Pobij dystans z sercem” organizowanym przez Sztab WOŚP przy SP nr 11. W tym roku po raz pierwszy sztab przy „jedenastce” organizuje również całodniowy Turniej Piłki Siatkowej w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola. Start jeszcze wcześniej niż bieg, bo już o godz. 8.30. i będzie się działo aż do godz. 18.30. o

– 12 zespołów amatorskiej siatkówki, domowe wypieki, loteriada i rewelacyjne nagrody za zakupione cegiełki, licytacje, animacje dla dzieci, zumba, DJ Timek i DJ Pawcio i grochówka – wyliczają organizatorzy ze Sztabu WOŚP przy SP nr 11. – Zapraszamy do miłego spędzenia czasu wspólnie z nami i rodziną.

Występy artystyczne, licytacje na scenie, stoiska, pokazy, loterie – to wszystko i jeszcze więcej będzie się działo podczas finału WOŚP na Placu Staszica i w RCK.

Prawdziwym fenomenem jest finał WOŚP w niewielkiej Dobrzycy. Na aukcjach na Allegro można licytować m.in. wycieczkę z przyjaciółmi po bazie kosmicznej, dzień z dziennikarką Dzień Dobry TVN Kingą Burzyńską, lot Cessną, przejażdżkę ciężarówką oraz koszulkę Michała Kubiaka. O godz. 16.00 w Amfiteatrze Leśnym w Dobrzycy rozpocznie się Finał, na który z Piły będzie można bezpłatnie dojechać autobusem MZK Piła (odjazd z Pl. Zwycięstwa o godz. 15:35, powrót z Dobrzycy ok. godz. 19:40).

W Złotowie na Finale zagrają w Generatorze: Qulturka, Jamnik 73 oraz DOFX! Początek o godz. 20. Bilet-cegiełka do puszki min. 20 złotych.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

W Polsce z powodu sepsy do szpitali trafia rocznie około 50 tys. osób, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. NIK w swoim raporcie na temat zakażeń szpitalnych podkreśla konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zagrożeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Mat. prasowe