Wpadła oszustka. Wyłudziła pieniądze od 2,5 tys. osób!

Pilscy policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu pilskiego, która oszukała około 2,5 tysiąca osób! Kobieta wyłudziła od nich w sumie około 30 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mieszkanka powiatu pilskiego prowadziła nielegalny internetowy biznes. 34-letnia kobieta na jednym z portali internetowych oferowała pracę chałupniczą, która polega na składaniu długopisów. Oferowała atrakcyjne warunki pracy.

Kobieta w swojej ofercie podała, że osoby, które chcą rozpocząć pracę, muszą wpłacić na wskazane przez nią konto 12,50 zł. Ta suma pieniędzy miała pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. Jak ustalili pilscy policjanci praca była fikcją, a oszukanych osób bardzo wiele.

– W połowie października policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 34-letnią mieszkankę gminy Miasteczko Krajeńskie. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej komendy policji.

Jak przekazała zatrzymana, z tytułu prowadzenia nielegalnego biznesu miesięcznie zarabiała „średnią krajową pensję”.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że oszustka działała od około dwóch lat, oszukała ok. 2,5 tys. osób na kwotę ok. 30 tys. złotych. Prowadzący sprawę funkcjonariusze podkreślają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Zatrzymana kobieta wcześniej była karana za oszustwa. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara więzienia do 8 lat.

 Mich, źródło: KPP Piła