Wracał z imprezy Po drodze ukradł samochód…

Za kradzież pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał 33-latek z gminy Złotów. Młody mężczyzna wracając piechotą „z zakrapianej imprezy” u swoich znajomych, ukradł zaparkowanego na jednym z parkingów volkswagena.

Chwilę przed godziną pierwszą w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki pełniąc służbę na terenie miasta Złotów na ul. Kolejowej zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca miał widoczne problemy z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu. Policjanci postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego sposobu jazdy kierowcy i niezwłocznie zatrzymali go do policyjnej kontroli drogowej.
Przyczynę bardzo szybko wskazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzenie osoby w policyjnych systemach teleinformatycznych.

Okazało się, że mieszkaniec Złotowa miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu oraz nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wymijające odpowiedzi dotyczące samochodu, którym się poruszał wskazywały na to, że to niejedyne przestępstwo, którego mógł dopuścić się 33-latek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli więc pojazd, którym kierował mieszkaniec Złotowa na policyjnym parkingu. Ten wątek prowadzonych przez złotowskich policjantów czynności został rozwiązany następnego dnia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zgłosiła się prawowita właścicielka volkswagena.

Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że ukradł volkswagena, ponieważ miał ochotę pojeździć samochodem.