Wsiadła „za kółko” po narkotykach. Była w siódmym miesiącu ciąży

Pilscy policjanci 34-letnią kobietę, która odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Śledczy łącznie zabezpieczyli ponad 200 gram narkotyków oraz blisko 50 tys. złotych w gotówce. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta w siódmym miesiącu ciąży kierowała samochodem, będąc pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia. Policjanci zatrzymali do kontroli Forda Focusa, którym kierowała 34-letnia mieszkanka Piły.

Kobieta podczas sprawdzania dokumentów nerwowo się zachowywała. Mundurowi na początku myśleli, że jest to związane z tym, że jest w zaawansowanej ciąży, jednak po chwili okazało się, że przyczyna jest zupełnie inna. Kobieta ukryła w bieliźnie ponad 50 gram amfetaminy. Podczas wstępnych badań okazało się także, że kierowała ona samochodem będąc pod wpływem amfetaminy – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Podczas przeszukania mieszkania 34-latki mundurowi znaleźli kolejne narkotyki (amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 200 gram narkotyków oraz blisko 50 tys. złotych.

Zatrzymana to 34-letnia mieszkanka Piły. Wcześniej nie była karana. Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 10 lat więzienia.