WSPIERAMY AKCJĘ #Muremzagastro

Pomysłodawcy akcji #Muremzagastro proszą o wsparcie dla pilskiej gastronomii. Co możemy zrobić? Zamówić jedzenie na wynos, dzwoniąc do wybranego lokalu, lub w sobotę przyjść na pilskie targowisko i kupić tu potrawy, które zjemy w domu. Spółka Tarpil oraz Gmina Piła udostępniły gastronomom miejsce do sprzedaży potraw na „dużym rynku”. Miejsce zostało oznakowane graficznie przez Studio K2.

– To kolejna inicjatywa, która rozszerza naszą akcję wspierania gastronomii. Jakiś czas temu udostępniliśmy bilbordy, na których firmy gastronomiczne mogą reklamować swoją ofertę. W sobotę natomiast przedsiębiorcy mogą być z nami i „na żywo” reklamować oraz sprzedawać swoje produkty na pilskim rynku. Warto z tego skorzystać – zachęca Krzysztof Rauhut, właściciel firmy Studio K2.

Oferowana szeroka gama potraw sprzedawana będzie w postaci półproduktów, które następnie będzie można podgrzać (upiec) w domu.

– W imieniu całej pilskiej gastronomii, zapraszamy w soboty na pilskie targowisko. Chcemy pokazać państwu swoje możliwości, oferując potrawy, z których bardzo wiele w domu się nie robi. Będzie można je zakupić w postaci półproduktów, które następnie będzie można podgrzać lub upiec w domu – zachęca Grzegorz Graczyk, właściciel popularnego w Pile „Wyspiarza”.

– Mamy w ofercie wiele rzadkich potraw, w tym także wegańskich. Zapraszamy serdecznie kupowania i próbowania – dodaje Mikołaj Siatkowski z lokalu „Gastrosfera”.

Piła nie po raz pierwszy organizuje akcję solidarnościową z osobami czy firmami, które poniosły straty z powodu COVID.

– Tym razem pomagamy pilskiej gastronomi. Razem, solidarnie możemy przejść przez ten czas. Kupując przygotowane przez gastronomów potrawy, możecie państwo nie tylko przyjemnie i smacznie spędzić sobotni czas, ale także pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu firm i miejsc pracy wielu pilan. Serdecznie zapraszam! – apeluje Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.