Wspólnie odbudujmy „Przystań” w Laskowie

W czwartek, 12 września, w Laskowie w Gminie Szamocin spłonął funkcjonujący od lat przy ulicy Żeglarskiej bar „Przystań”. Na portalu pomagam. pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na odbudowę tego miejsca. Liczy się każda złotówka.

Zawiadomienie o pożarze wpłynęło do straży pożarnej 12 września około godziny 19.15. Na miejsce zadysponowano 9 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

– Strażacy zastali pożar poddasza nad salą bankietową i pomieszczeniami kuchennymi w budynku restauracyjnym. Nikt nie został w środku i nikomu się nic nie stało. Wprowadzono strażaków z kamerą termowizyjną i prądami gaśniczymi do wewnątrz budynku. Kolejni ratownicy zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy, przy pomocy piły ratowniczej wykonali otwory w dachu obiektu celem oddymienia poddasza i podania dodatkowych prądów gaśniczych. Po przytłumieniu płomieni i oddymieniu wnętrza obiektu ratownicy odszukiwali i dogasili ukryte zarzewia ognia – relacjonują akcję gaśniczą strażacy z komendy powiatowej PSP w Chodzieży.

Działania, w które zaangażowanych było około 30 strażaków, trwały prawie pięć i pół godziny. Jak przyznają ratownicy z chodzieskiej komendy działania ratowniczo – gaśnicze utrudniała bardzo duża ilość gapiów, którzy blokowali pojazdami dojazd zastępów straży pożarnych do miejsca pożaru.

Niedługo po pożarze rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy na odbudowę „Przystani”.

– Dla mnie i zapewne wielu ludzi z naszej okolicy to miejsce szczególnie ważne. To miejsce w którym wielu z Was świętowało ważne momenty swojego życia. To miejsce stworzone z sercem i pasją, to miejsce do którego chętnie wracam. Chciałabym żeby to miejsce było takie jak dawniej, chciałabym ponownie spędzać tam czas… Wierzę, że jest wielu ludzi o dobrym sercu, którzy chcieliby pomóc, w ten właśnie sposób pomożemy, wpłacając pieniążki, dowolną kwotę, tyle ile możecie, za każdą wpłatę już teraz serdecznie dziękuję. Odbudujmy tę restaurację razem! – pisze organizatorka zbiórki, Marta.

Jeśli i Wy chcielibyście pomóc w odbudowie „Przystani”, koniecznie zajrzyjcie na stronę: www.pomagam.pl/odbudujmyprzystan