Wybuch gazu zniszczył dom. Potrzebna pomoc dla rodziny z Lipki

Potrzebna pomoc dla rodziny, która na skutek wybuchu gazu straciła dach nad głową. Pieniądze na rzecz poszkodowanych zbiera Fundacja Złotowianka.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia kilka minut po godzinie 20. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku jednorodzinnym w Lipce. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG w Złotowie oraz najbliższe jednostki OSP.

Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, że w wyniku ulatniania się gazu propan-butan z butli 11kg. w obiekcie doszło do eksplozji i w konsekwencji do pożaru – relacjonują strażacy ze złotowskiej komendy.

Mieszkańcy budynku ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń.

Strażacy w pierwszej kolejności ugasili pożar i wynieśli butlę z budynku.

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa także konstrukcja budynku.

W trwających blisko trzy godziny działaniach zaangażowanych było 40 strażaków z KP PSP Złotów w tym grupa operacyjna z Komendantem Powiatowym PSP w Złotowie na czele, a także członkowie OSP Lipka, OSP Batorowo, OSP Zakrzewo, OSP Głomsk. Na miejscu zdarzenia obecna była również policja, pogotowie energetyczne i pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Na skutek wybuchu rodzina z Lipki straciła dach nad głową.

Apel o pomoc poszkodowanym wystosował m.in. Urząd Gminy w Lipce. Osoby, które chcą pomóc poszkodowanej rodzinie finansowo prosimy o wpłaty na konto:

Fundacja Złotowianka, Nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, SBL w Zakrzewie, z dopiskiem: P/174.