Wyłudziły odszkodowanie. Trafią przed sąd

Dwie pilanki odpowiedzą za wyłudzenie odszkodowania w wysokości ponad 3 tys. zł. Wymyślona przez koleżanki historia po pewnym czasie okazała się fikcją.

W połowie 2018 roku 43-letnia mieszkanka Piły poinformowała jedną z firm ubezpieczeniowych o powstałej szkodzie w mieniu w celu wyłudzenia odszkodowania. Kobieta przedstawiła historię o tym, że jadąc rowerem po chodniku, w pewnym momencie najechała na nieznaną jej kobietę, w wyniku czego uszkodzeniu uległ jej laptop oraz telefon – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Obie panie taką wersję potwierdziły agentowi ubezpieczeniowemu. W związku z powstałą szkodą „pokrzywdzonej” mieszkance Piły wypłacono z ubezpieczenia ponad 3 tysiące złotych.

Pilscy kryminalni ustalili jednak, że przedstawiona historia jest wymyślona, a panie znają się bardzo dobrze od wielu lat. 43-letniej mieszkance Piły faktycznie uszkodził się sprzęt elektroniczny, ale w zupełnie innych okolicznościach. W związku z tym, że kobieta potrzebowała pieniędzy, postanowiła wraz ze swoją koleżanką wymyślić taką oto historię.

Kobiety w wieku 43 i 37 lat zostały zatrzymane. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

Opr. mich, źródło: KPP Piła