Wypadek na K-10 pod Piłą. Nie żyje motocyklista

24-letni motocyklista zginął w wypadku na drodze krajowej K-10 na terenie gminy Miasteczko Krajeńskie.

Do wypadku doszło we wtorek, 11 czerwca, przed południem.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem marki Yamaha 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego. W wyniku odniesionych obrażeń młody motocyklista zginął na miejscu.

Apelujemy do wszystkich kierujących, zarówno tych podróżujących jednośladami, jak również samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze – mówi Żaneta Kowalska rzeczniczka pilskiej policji.

Jak dodaje, motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego są przyczynami zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami.

Nieudzielenie pierwszeństwa, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu bez upewnienia się czy kierowca ma do tego prawo to główne „grzechy” kierowców samochodów. Wszyscy powinni pamiętać, że motocykliści to pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego.