Wypadek na S10. Rozbił Ferrari na obwodnicy Wyrzyska

Nadmierna prędkość była przyczyną dzisiejszego wypadku na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi S10. Kierowca sportowego Ferrari 488 stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki ochronne. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło dziś, w piątek, krótko po godz. 9.00. na prostym odcinku drogi S10 w okolicy Wyrzyska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Ferrari 488 nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery ochronne.

Za kierownicą rozbitego sportowego wozu siedział 48-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Był trzeźwy. Z wypadku wyszedł bez szwanku. Ucierpiał jednak pasażer Ferrari.

– 46-letni mężczyzna został zabrany do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej policji. – Na miejscu trwają jeszcze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy.

Miejsce wypadku zabezpieczały zastępy straży pożarnych z Piły, Wyrzyska i Osieka. Droga jest już przejezdna. Policja i straż apeluje do kierowców o rozsądek na drodze.

Fot. OSP Wyrzysk